V nadaljevanju:
1. Lovilec olj - prednosti
Najprej, lovilci olj preprečujejo onesnaženje okolja, predvsem prsti in podtalnice. Te so ponavadi narejeni iz polietilena, ki je okolju prijazen, saj ga je mogoče reciklirati. Lovilci olj so enostavni za servisiranje in vzdrževanje, poleg tega pa dosežejo dolgo življensko dobo. Ponavadi so lovilci olj zelo lahki, zato so tudi enostavni za montažo in transport.
2. Oljni lovilec - delovanje
Lovilci olj delujejo na sledeč način. Olja in druge snovi, kot npr. bencin, kurilno olje in druge lažje tekočine, imajo nižjo specifično težko kot padavinska voda, ki odteka s tlakovanih povoznih površin. Lovilci olj delujejo tako, da zmanjšajo pretok padavinske vode, ostale lahke tekočine pa se ločijo od vode in dvignejo nad gladino. Čista meteorna voda preko izstopne odprtine lovilcev olj odteče v odvodni kanalizacijski sistem. Tako lovilci olj očistijo padavinsko vodo in preprečijo, da bi onesnažene tekočine pritekale v podtalnico.
3. Lovilec maščob - dimenzije
Dimenzije lovilcev olj so zelo različne, saj je odvisno, kje jih bomo uporabili, za parkirišče enodružinske hiše, za javni objekt ali pri parkirišču bencinske črpalke. Volumni lovilcev olj se standardno gibljejo od 300 l do 10000 l. Pri enodružinskem objektu ponavadi potrebujemo lovilec olj z volumnom od 300 do nekje 5000 l.
4. Lovilec olja - cena
Za primer, lovilec olj z volumnom 5500 l, premera 1750 mm, za odvajanje meteornih voda s povoznih površin, stane okrog 3000 EUR.
Informacije o cenah dobite v kalkulatorju cen .
Za pomoč pri gradnji se obrnite na sistem Mojmojster, pošljite nam povpraševanje ali nam zastavite vprašanje .