Cena alarmnega sistema je zelo različna, odvisno od vrste (žični, brezžični), kvalitete, števila varnostnih naprav in od ponudnika. Vgradnja povprečnega protivlomnega sistema, z glavno enoto, senzorji in kamero, znaša okoli 500-1000 EUR. Ni potrebno reči, da vam bo prva preprečena kraja prihranila veliko več denarja, kot pa ste ga investirali v varnostni nadzorni sistem.
Komu zaupati vzpostavitev alarmnega sistema? Uporabite obrazec spodaj in pošljite povpraševanje ustreznim in ocenjenim ponudnikom alarmnih sistemov v vaši okolici. Brezplačno in nezavezujoče!
Brezžični alarmni sistem vam omogoča vgradnjo brez gradbenih posegov. Odločite se lahko za nadzor premikanja oziroma gibanja, dodate pa lahko tudi številne druge komponente kot so magnetni senzorji za vrata in okna, senzorji za CO2, dim ali izliv vode. Sistem lahko integrirate z žičnimi komponentami.
Centralna enota za priklop komponent brezžičinega alarmnega sistema z integriranim LAN in GSM/GPRS komunikatorjem, omogoča dodajanje in delovanje do 100 brezžičnih elementov in maksimalno 50 uporabnikov. Vgrajena je pomožna baterija.
Brezžična tipkovnica, ki je občutljiva na dotik. Omogoča vklop, delni vklop, izklop brezzžičnega alarmnega sistema in javljanje panik alarma. Vključena je LED signalizacija.
Brezžični daljinski upravljalnik, 4 funkcijske tipke. LED notifikacija delovanja alarma.
Brezžični detektor gibanja, domet 12m, neobčutljiv na hišne ljubljenčke in detektor loma stekla, dometa 9m.
Brezžični detektor dima, plina CO, fiksne temperature in hitrega povečanja temperature z vgrajeno piezzo sireno 85dB@1m.
Brezžični detektor izliva vode in drugih negorljivih tekočin, IP65.
Brezžični detektor dima, fiksne temperature in hitrega povečanja temperature z vgrajeno piezzo sireno 85dB@1m.
Informativni izračun cene
*Informativni izračun cene
Ponudba izvajalcev
vaša količina
enota
Okvirna cena
vaša cena
Cena za brezžični daljinski upravljalnik alarmnega sistema. Cena brezžičnega daljinskega upravljalnika s 15 tipkami, vodoodporen, z možnostjo do 6 različnih operacij, prikazom statusa sistema, testiranje nivoja signala in šuma na mestu predajnika.
Cena za brezžični daljinski upravljalnik alarmnega sistema. Cena brezžičnega daljinskega upravljalnika s 4 tipkami, vodoodpornega, z možnostjo do 5 različnih operacij.
Cena za brezžični senzor gibanja. Cena brezžičnega senzorja gibanja, z dometom do 100 m, dosegom zaznavanja 10-12 m, z vgrajenim tamper stikalom, možnost nadometne stenske ali stropne montaže.
Centralna enota za priklop komponent brezžičinega alarmnega sistema z integriranim LAN in GSM/GPRS komunikatorjem, omogoča dodajanje in delovanje do 100 brezžičnih elementov in maksimalno 50 uporabnikov. Vgrajena je pomožna baterija.
Brezžični detektor dima, plina CO, fiksne temperature in hitrega povečanja temperature z vgrajeno piezzo sireno 85dB@1m.
Brezžični detektor izliva vode in drugih negorljivih tekočin, IP65.
Brezžični detektor dima, fiksne temperature in hitrega povečanja temperature z vgrajeno piezzo sireno 85dB@1m.
Brezžični detektor gibanja, domet 12m, neobčutljiv na hišne ljubljenčke in detektor loma stekla, dometa 9m.
Brezžični daljinski upravljalnik, 4 funkcijske tipke. LED notifikacija delovanja alarma.
Brezžična tipkovnica, ki je občutljiva na dotik. Omogoča vklop, delni vklop, izklop brezzžičnega alarmnega sistema in javljanje panik alarma. Vključena je LED signalizacija.
Cena za videonadzorni sistem. Cena videonadzornega sistema s snemalnikom, kamerami in IR dometom 20 m.
Dandanes si zaradi vse večjega števila vlomov v poslovne objekte in stanovanjske hiše težko predstavljamo varnost na objektih brez dobro načrtovanega tehničnega varovanja. Alarmni sistem je skupek naprav za zaznavanje sprememb dogodkov na varovanem objektu. Posebno pozornost je potrebno posvetiti v času naše odsotnosti, še posebej kadar gremo na dopust za daljši čas. Vlomilci si za kaznivo dejanje raje izberejo stanovanje, hišo ali poslovni prostor, kjer bodo imeli manj ovir in bo manjše tveganje, da jih odkrijejo. Veliko lahko na tem storimo že sami. Upoštevamo lahko ukrepe, s katerimi zmanjšamo možnost pritegnitve pozornosti vlomilcev. Z montažo kvalitetnega alarmnega sistema, ki prenaša alarmne signale na varnostno nadzorni center v povezavi z intervencijsko službo, si zagotovimo večjo varnost.
Obstajajo precejšne razlike med protivlomno zaščito in celovitim varnostnim sistemom doma; slednje nudi dodatno zaščito vas in vaše družine, zato je morda tudi boljša naložba. Predno se odločite za ponudnika alarmnega sistema, je pomembno, da se dobro pozanimate kakšno zaščito nudi, kaj je zaščiteno in kako sistem deluje. Protivlomna zaščita je najosnovnejša vrsta alarmnega sistema s senzorji na vratih in oknih. Vas ali varnostno službo (odvisno od vaših nastavitev) opozori, da je vsiljivec vstopil v vaš dom. To je zelo koristno - vendar pa vas tovrstni sistem ne bo opozoril v primeru drugih neželenih dogodkov kot je požar, uhajanje ogljikovega monoksida, izliva vode itd.
Mnoge lastnike domov skrbi električno napajanje alarmnega sistema. Recimo, da ste na dopustu v vaši soseščini pa nevihta povzroči izpad elektrike. Je vaš varnostni sistem še vedno vklopljen? Je vaš dom zaščiten? Bi se morali vrniti domov? Skrbi so v tem primeru odveč. Ne glede na to, kakšen varnostni sistem imate, bo še naprej deloval, tudi brez električnega napajanja. Klasični sistem, ki se napaja z električno energijo, je običajno nizko napetostni, kar pomeni, da za zagon sistema dejansko ne potrebuje veliko energije. Tovrstni varnostni sistemi so opremljeni z baterijo, ki napaja sistem tudi v primeru izpada elektrike. Obstajajo pa tudi varnostni sistemi na sončni pogon. Le-ta je malo dražji od običajnega, vendar če iščete "zeleno" rešitev, ki vam zagotavlja varnost tudi, ko električne energije ni, je to najboljša možnost.
Čeprav nekateri ponudniki trdijo, da obstaja samo ena vrsta varnostnih sistemov za vse, to ne drži. Pravzaprav je na voljo več vrst in velikosti, od katerih lahko vsako prilagodite glede na svoje potrebe. Seveda bo to dražje vendar pa vam bo zagotovilo tudi višjo raven varnosti, saj bo zasnovano posebej za vaš dom in vaš način življenja. Če imate večji dom, boste potrebovali sistem, ki lahko upravlja z večjo količino informacij in nadzora.
Predpostavimo, da zdrsnete med hojo po stopnicah in ne morete do telefona. Koliko časa bi trajalo, da bi vas nekdo našel? Mnogi sodobni varnostni sistemi za dom so opremljeni s tehnologijo, ki lahko pomaga tudi pri tovrstnih nujnih primerih. Obesek ali zapestnica vam omogoča, da pritisnete gumb in takoj vzpostavite stik z osebjem za nujno pomoč, ki vam ej na voljo 24 ur na dan. Ta rešitev je odlična za starejše, pa tudi za tiste, ki živijo sami ali nimajo bližnjih sosedov.
Poleg občutka varnosti in prepričanja, da je vaše osebno premoženje zaščiteno, ima namestitev kakovostnega alarmnega sistema doma tudi druge pozitivne učinke. Na primer, številne zavarovalnice ponujajo znižanje premij lastnikom stanovanj, ki imajo nameščen varnostni sistem. Poleg tega vas lahko naprednejši varnostni sistemi za dom opozorijo na napako pri delovanju hišnih aparatov , ki bi lahko povzročili škodo na vašem domu. Poleg tega varnostni sistemi zagotavljajo brezskrbnost obiskovalcev, varušk in otrok, saj vedo, da so varni.
Ker je učinkovita varnostna zaščita doma zelo pomembna svetujemo, da se dobro pozanimate o različnih vrstah alarmnih sistemov in skrbno izberete ponudnika. Najprej se pozanimajte, kako dolgo podjetje posluje. Priporočamo vam, da izberete podjetje, ki deluje vsaj 10 let, a ima posodobljeno, sodobno opremo. Pomembno je tudi, da upoštevate razdaljo med vami in nadzornim centrom varnostne službe, ki naj bo čim bližje lokaciji vašega objekta. Kolikor dlje ste od lokacije za spremljanje, dlje bo trajalo, da bo varnostna služba prispela do vas v primeru sprožitve alarma.
Žični alarmni sistem opravi prvi del komunikacije med senzorji in nadzorno ploščo, z mrežo žic, nameščenih znotraj sten in tal vašega doma. Uporablja nizkonapetostni električni tokokrog, ki teče med dvema točkama skozi vrata in okna doma ali drugih senzorjev v hiši. Tok se zlahka pretaka, ko so vrata in okna zaprta. Ko pa se vrata ali okno nenadejano odprejo ali pa senzorji zaznajo gibanje, se tokokrog prekine in sproži alarm.
Brezžična tehnologija povezuje senzorje in nadzorno ploščo s pomočjo radiofrekvenčne tehnologije in mobilnih podatkov. Ko senzorji zaznajo gibanje, se vaš alarmni sistem sproži in pošlje signal nadzorni plošči, ki aktivira alarm.
Tovrstni sistemi se zanašajo na vas ali nekoga v vaši hiši (morda soseda), da bo v primeru sprožitve alarma ustrezno urgiral oziroma opozoril organe v sili. Sistem sproži tudi zvočne in vizualne alarme, vendar nadzorni center varnostnega podjetja ni avtomatično obveščen. Nenadzorovani sistemi so običajno cenejša možnost v primerjavi z nadzorovanimi sistemi, vendar obenem ne zagotavljajo enake stopnje zaščite. Zavedati se je potrebno, da tudi, če je opozorilo o alarmu, poslano neposredno na vaš telefon, se morda ne boste mogli odzvati zaradi slabega mobilnega signala ali pa, ker telefona v tistem trenutku ne boste imeli ob sebi.
Imeti zaupanja vredno profesionalno varnostno službo, ki skrbi za vas, je vsekakor pomirjujoče.
Alarmni sistem, v primeru izrednega dogodka ne opozori zgolj vas ampak pozove tudi operaterje nadzornega centra, da v vaše domovanje nemudoma pošljejo nujne službe.
Alarmni sistemi se razlikujejo tudi glede na to, pred čim varujemo objekte ali premoženje. Varujemo jih lahko pred požari, poplavami, spremembami temperatur v prostoru. Razlikujejo se tudi glede na to, pred kom varujemo. In sicer pred vlomilci, roparji, nepooblaščenimi vstopi ...
Po teh kriterijih so alarmni sistemi naslednji:
- protivlomni alarmni sistemi
- protiropni alarmni sistemi
- protipožarni alarmni sistemi in meritve uhajanja plinov,
- sistemi pristopnih kontrol
- video nadzorni sistemi
Postopek vgradnje vašega varnostnega sistema je odvisen od vrste sistema, ki ste ga kupili. Običajni žični sistem bo moral vsekakor vgraditi strokovnjak električar. Tovrstna vgradnja vključuje tudi vrtanje ter rezanje kanalov v steno po katerih se nato razpelje senzorje po prostorih in se jih poveže z glavno nadzorno ploščo sistema. Po drugi strani je brezžični hišni alarm veliko lažje namestiti, saj vrtanje ni potrebno. V večini primerov se brezžični sistemi napajajo preko baterije, nekateri pa tudi s sončnimi paneli. Za neposredno povezavo z varnostno službo ali nujnim osebjem bo morda potrebna posebna oprema. Priporočamo, da se pred začetkom del pozanimate kaj le ta zajemajo, da boste lahko prostore ustrezno pripravili
Ponudnik alarmnega sistema se bo pred samo vgradnjo sistema pozanimal o lastnostih objekta in okolice (načrti objekta) ter se, glede na način uporabe stanovanja oz. hiše, z vami dogovoril o najustreznejši vrsti alarmnega sistema. Pri načrtovanju alarmnega sistema je potrebno biti pozoren na to, da so lokacije senzorjev primerne glede na kasnejšo postavitev pohištva, klimatskih naprav itd. Ko je načrt izdelan se podometno položi cevi od posameznega senzorja do do alarmne centrale ter predvidi dovod napajanja in cev za dovod komunikacijskega kabla. Najbolje je to narediti pred ometom zidov, tako da bo vsa inštalacija za alarmni sistem podometna. Po montaži je potrebno alarmno centralo še pravilno sprogramirati in opraviti temeljit preizkus sistema.
V obstoječih objektih se inštalacija alarmnega sistema največkrat, v izogib vrtanju in rezanju v zidove, opravi nadometno oziroma se za napeljavo uporabi morebitne proste cevi v elektro inštalaciji. V smislu izgleda nadometna napeljava sicer ni optimalna rešitev. Je pa prednost vgradnje v obstoječem objektu, znana postavitev pohištva, kar pomeni, da je možno senzorje optimalno razporediti po stanovanju oz. hiši. Kompleten alarmni sistem se zmontira naenkrat, vključno z izvedbo inštalacije.
*Informativni mesečni obrok je izključno informativne narave in ne predstavlja ponudbe za sklenitev kredita ali poslovne zaveze družbe Daibau ali bank. Izračun je namenjen informaciji uporabniku o okvirni višini mesečnega obroka za določen znesek stanovanjskega kredita ob določeni dobi odplačevanja. Pri izračunu mesečnega obroka je uporabljena zgolj informativna fiksna obrestna mera 3,6%. Za točen izračun in ponudbo je potrebno pridobiti ponudbe bank.
Mojmojster.net, pomagamo pri oceni investicije in izboru izvajalca za vaš Dom
Postavitev alarmnega sistema ter video nadzor
Pozdravljeni.
Potrebovali bi alarmni sistem ter video nadzor v starejši hiši.
Prosim za kontakt, lp
630 € do 1050 €
Brezžični alarm v stanovanjski hiši
Pozdravljeni,
potrebujem alarmni sistem v hiši. Prosim za kontakt izvajalca.
Lep pozdrav.
630 € do 1050 €
Videonadzor za okolico hiše
Pozdravljeni,
potrebujem videonadzorni sistem na hiši, za okolico. Prosim za kontakt izvajalca.
Lep pozdrav.
270 € do 450 €
Najboljše prakse, ideje in nasveti za urejen dom. V vaš e-nabiralnik vsakih 14 dni, brezplačno!