Cena estriha je odvisna od izvedbe, same debeline estriha in seveda naročene količine. Cena klasičnega estriha debeline 5-8 cm je od 8 do 14 €/m2.
Komu zaupati izdelavo estriha? Enostavno in hitro najdite dobrega estriharja v svoji okolici. Kako? Z obrazcem spodaj lahko popolnoma brezplačno in nezavezujoče pošljete povpraševanje in nato izbirate med zainteresiranimi in dobro ocenjenimi estriharji!
Cena estriha je najbolj odvisna od debeline estriha. Pod estrih lahko položite toplotno izolacijo, zvočno izolacijo, ki ublaži hrup med prostori in hidroizolacijo, ki je obvezna v kopalnicah in kuhinjah. Položite lahko tudi plošče za talno gretje. Sledi polaganje estriha, ki je običajno debel okoli 6cm. Uporabite lahko tudi dodatke za estrih, kot so dodatki za hitrejše sušenje estriha, plastifikatorji in dodatki za talno gretje. Brez dodatkov, se mora estrih sušiti vsaj 28 dni.
Polaganje hidroizolacije Izotem V4 +Ibitol.
Polaganje Geficell pene TDZ 6-1 proti udarnemu zvoku.
Priprava podlage, dobava in vgradnja toplotne izolacije izbrane debeline pod estrih.
Polaganje dilatacijskega traku 0,5x10x50cm ob stiku tal in zidov (obseg prostora)
Polaganje sistemskih plošč in cevi za talno gretje. Vgradnja in vezava razdelilne omarice. Tlačni preizkus.
Kompletna dobava in izdelava strojnega cementnega estriha, pesek granulacije 0-4 mm, C 15-20, debeline:
Kompletna dobava in izdelava cementno-sulfatnega/mavčnega samorazlivnega estriha, debeline od 35 mm do 50 mm.
Dodajanje plastifikatorja za talno gretje.
Dodajanje superplastifikatorja za trdnost.
Dodajanje superplastifikatorja za vodoodbojnost.
Vmešanje dodatka za hitro sušenje v maso estriha, da hitreje doseže projektno trdnost.
Dodatek polipropilenskih vlaken dolžine 6 - 12 mm za preprečevanje mikrorazpok v estrihu s porabo cca. 0,75 kg/m2.
Informativni izračun cene
*Informativni izračun cene
Ponudba izvajalcev
vaša količina
enota
Okvirna cena
vaša cena
Kompletna dobava in izdelava strojnega cementnega estriha, pesek granulacije 0-4 mm, C 15-20, debeline:
Kompletna dobava in izdelava cementno-sulfatnega/mavčnega samorazlivnega estriha, debeline od 35 mm do 50 mm.
Vmešanje dodatka za hitro sušenje v maso estriha, da hitreje doseže projektno trdnost.
Dodajanje plastifikatorja za talno gretje.
Dodajanje superplastifikatorja za trdnost.
Dodajanje superplastifikatorja za vodoodbojnost.
Dobava, razrez in polaganje pocinkanih armaturnih mrež z okni 50 x 50 mm na ustrezni višini.
Dodatek polipropilenskih vlaken dolžine 6 - 12 mm za preprečevanje mikrorazpok v estrihu s porabo cca. 0,75 kg/m2.
Priprava podlage, dobava in vgradnja toplotne izolacije izbrane debeline pod estrih.
Debelina 7,0 cm. Obračun po tlorisni površini tlaka.
Debelina 5,0 cm. Obračun po tlorisni površini tlaka.
Cena za cementni estrih 0-4, MB 20, armiran s polipropilenskimi vlakni. Okvirna cena za kvadrature cca. 100m2.
150 mm, s preklopom širine 10 cm.
Cena za klasični cementni estrih debeline 5 cm z vgrajeno mikroarmaturo. Cena z dobavo materiala in vgradnjo.
0,5 cm. Obdelavo in končno višino zgomje površine prilagoditi vrsti finalnega tlaka! Vključno z vsem potrebnim materialom, dilatacijami ipd., z vsemi prenosi do mesta vgraditve ter z vsemi pripravljalnimi in pomožnimi deli. Debelina estriha je 6,0 cm.
Cena za brušenje betona. Brušenje betona. Cena za diamantno brušenje betona do višine 2,6 m, brez dodatnih del in premičnega odra.
Cena estriha. Cena za dobavo in vgradnjo cementnega estriha z mikroarmaturo debeline 5 cm.
Celotna izvedba tlaka, izolacija 5 cm in estrih 5 cm. Cena za polaganje izolacije EPS 70 5cm s polaganjem PE folje in izvedbo estriha s polipropilenskimi vlakni z dobavo materiala.
Polaganje dilatacijskega traku 0,5x10x50cm ob stiku tal in zidov (obseg prostora)
Polaganje hidroizolacije Izotem V4 +Ibitol.
Polaganje sistemskih plošč in cevi za talno gretje. Vgradnja in vezava razdelilne omarice. Tlačni preizkus.
Priprava betonske podlage za estrih ali podlage iz nasutja bituperla ali oplemenitene vulkanske kamnine. Dobava in polaganje Pe folije.
Polaganje Geficell pene TDZ 6-1 proti udarnemu zvoku.
Mojmojster je vodilna gradbena platforma in skupnost z več kot 380 705 uporabniki, ki so podali že 76 351 ocen in izkušenj z izvajalci. Tako lahko najlažje do dobrih izvajalcev pridete tudi vi. Preizkusite nas in pošljite brezplačno povpraševanje.
Estrih je tanka podlaga za talne obloge. Izvede se ga na podlago iz betona ali drugih nosilnih elementov v debelini nekaj centimetrov. Estrih sestavljajo cement, liti asfalt in anhidrit, poimenuje pa se ga po vrsti veziva. Tako poznamo cementne estrihe, samorazlivne estrihe na osnovi kalcijevega sulfata, polimerno cementne nanose, na osnovi polimerov itd. Z estrihi ustvarimo ravno gladko podlago primerno za polaganje finalnih talnih oblog. Poleg tega estrihi učinkovito delujejo kot zvočna in požarna zaščita. V estrih lahko vgradimo talno gretje pri čemer se toplota prenaša iz cevi na estrih in se na ta način enakomerno porazdeli po vsej površini tal. Nanaša se jih lahko strojno ali ročno pomembno pa je, da zagotovimo enakomerno strjevanje, sušenje in obdelavo in tako preprečimo nastanek razpok.
Izvedba estrihov spada med zahtevna gradbena dela zaradi česar je pomembno, da si poiščete izvajalce, ki imajo izkušnje in strokovno usposobljenost za izdelavo estrihov. Tla so zelo izpostavljen del bivalnega prostora zato je važno, da so estrihi res strokovno vgrajeni in kakovostno obdelani. Estrihe lahko izdelate tudi sami vendar se morate prej zelo dobro poučiti o izvedbi.
Glede na to kako estrih povezujemo s podlago oziroma spodnjim slojem ločimo naslednje vrste:
Je najenostavnejša varianta estriha. Vezne estrihe pritrjujemo neposredno na podlago v enem ali več slojih. Zato, da dosežemo, da se estrih trdno oprime podlage uporabimo posebno sredstvo oziroma emulzijo za boljši oprijem.
Je najbolj kompleksen estrih. Od podlage ga ločuje plast izolacije. Prav tako je s širokimi fugami (najmanj 4 mm, kjer so inštalacije pa najmanj 10 mm) ločen od ostalih gradbenih elementov(sten, zidov, stebrov, dimnikov...).
Od podlage ga ločuje ločilni sloj (npr. folija), hkrati pa je z najmanj 4 mm širokimi fugami ločen od ostalih gradbenih elementov in se jih tako ne dotika. Uporabimo ga v tistih prostorih v katerih pričakujemo večje obremenitve, toplotna in zvočna izolacija pa nista tako pomembni.
Betonsko mešanico izvajalec ročno vgrajuje in jo med delom „zaribava“in tako ustvarja gladko površino talne ploskve.
Tovarniško izdelano mešanico betona izvajalec zmeša z vodo. Mešanica je bolj tekoča kot pri klasičnem estrihu. Prednost tovrstnega estriha je, da se lahko nanese v tankem sloju katerega debelina lahko meri že od 2 cm dalje. S tekočim samorazlivnim estrihom lahko popolnoma oblijemo cevi talnega gretja in tako zagotovimo idealen prenos toplote iz grelnih cevi na estrih.
Suhomontažni estrihi so iverne ali cementno vlaknene plošče, ki se jih vgrajuje na podlago kot plavajoči pod. Njihova prednost je, da jih lahko izvajamo v vseh letnih časih, ker ne potrebujejo sušenja kot ostale vrste estrihov. Izvedba je relativno enostavna in poteka hitro. Suhi estrih ima majhno maso in višino. Odlikuje ga tudi to, da nanj lahko takoj polagamo zaključni sloj tal (parket, ploščice...).
Največkrat se ga uporablja kadar so površine za vgradnjo manjše (kopalnica, wc, utility...) ali pa je lokacija vgradnje taka, da nanjo ni mogoč dostop z stroji za izvedbo strojnega estriha. Uporablja se ga tudi za zapolnjevanje raznih večjih in manjših utorov, ki nastanejo zaradi prenove inštalacij.
Strojne estrihe sestavlja več slojev izolacije in betonske povrhnjice. Estrih izvajalec vliva na sloj izolacije in s tem ojača cevi, beton pa izvede kot plavajoči pod, ki je ločen od gradbenih elementov objekta in tako preprečuje, da bi se iz estriha na objekt prenašal zvok.
Zaradi tega, ker so mešani v tovarni so mokri estrihi enakomerni. Polaganje zato zahteva, le da jih fino niveliramo. Priporoča se jih za prekrivanje večjih površin in za prostore v katerih bo talno gretje. Mokri estrih ima tako visoko tlačno kot tudi upogibno trdnost zato je polaganje enakomerno, brez neravnin. Tudi na večjih površinah jih je možno polagati brez dilatiranja. Na drugi strani je največja težava mokrih estrihov dolg čas sušenja. V tednu dni se posuši le 1 cm estriha. Debelejši kot je estrih, dlje se bo sušil. Zato se mokri estrih skoraj izključno polaga poleti, ko so temperature zraka visoke. Jeseni in pomladi se estrih lahko suši tudi več kot par mesecev saj so temperature nizke v zraku pa je veliko vlage. Zima pa nikakor ni primeren čas za polaganje estrihov saj lahko estrih zmrzne in popoka. Mokrih estrihov ni priporočljivo polagati kadar se nam mudi. Prisilno sušenje je povezano z omembe vrednimi dodatnimi stroški.
Suhi estrihi so kot podlaga primerni za praktično vse vrste finalnih tlakov. Polagajo se hitro, pri tem pa jih tudi ni potrebno sušiti in so takoj pripravljeni za polaganje končnih talnih oblog. V nasprotju z mokrimi estrihi imajo nizko težo kar pomeni, da so primerni za polaganje na stare lesene stropnike, za izvedbo medetaž. Njihova slabost je precej višja cena zato se za njih odločamo kadar ni drugih možnosti.
Mokri estrih lahko delimo na tri vrste: klasični cementni estrih, hitro vezoči se (hitro sušeči se) estrih in samorazlivni estrih. Klasični estrih izvedemo tako, da mešanico betona najprej pripravimo in spravimo v prostor strojno, nato izvajalec poravna beton ročno z zidarsko letvijo na koncu pa ga strojno zgladi. Hitro sušeči estrih pride v poštev kadar se nam mudi in bi želeli končne talne obloge polagati že v nekaj dneh ali še prej. Mešanica betona namesto običajnega veziva za cement vsebuje takega, ki se hitro veže. Slabost teh estrihov je vzelo visoka cena, ki jo še poviša razvlaževalec zraka, ki ga je potrebno namestiti v prostor, da preprečimo previsoko vlago v prostoru, ki mora biti nižja kot 70 %. Samorazlivni estrih tovarniško pripravljena mešanica, ki jo pripeljejo do objekta v silosih. Mešanici nato na gradbišču dodajo vodo in jo razlijejo po tleh do primerne višine. Pogosta napaka, ki se zgodi pri izvedbi mokrega estriha je, da se ne izvede ločilnih dilatacij. Da preprečimo nastanek razpok je namreč potrebno estrih ločiti od vseh sten in stebrov v prostoru, poleg tega pa izdelati ustrezne dilatacije tudi vmes glede na debelino, velikost, obliko itd. estriha. Druga napaka, ki se pogosto zgodi pa je, da se klasične estrihe ne zgladi („zariba“) dovolj dobro in površina ostane neravna, kar kasneje povzroča težave ob polaganju zaključnih talnih oblog.
Suhi estrih ima običajno tri sloje: izravnalno nasutje, izolacijsko ploščo in obremenilno ploščo (običajno dve, ki sta križno položeni). Nasutje se enostavno strese na tla in izravna z nivelirno letvijo. Pri tem moramo paziti, da prej ob stenah položimo ločilni izolacijski trak, ki prepreči, da bi se zvoki prenašali v druge prostore. pazimo tudi, da so vse cevi inštalacij prekrite z vsaj 1 cm peska. Izolacijske plošče vedno polagamo od vrat naprej, končno pa potem odrežemo po meri. Kadar je nasutje visoko manj kot 4 cm ga lahko utrdimo kar s hojo po površini. Kadar pa je višje od 4 cm pa si moramo pomagati z stiskalnikom (električnim ali ročnim). Ko je površina utrjena položimo še obremenilne plošče v dveh križno položenih slojih. Robne plošče je potrebno še zlepiti in vijačiti pri čemer plošči obremenimo z lastno težo. Pred začetkom polaganja končne talne obloge je potrebno stike plošč in glave vijakov zafugirati. Tako pripravljen estrih se lahko polno obremeni zgolj dvanajst ur po izvedbi. Takrat lahko začnemo polagati finalne tlake. Najpogostejša napaka pri izvedbi suhega estriha je napačno oz. premalo utrjeno nasutje kar povzroči vidne neravnine na katere je težko ali nemogoče položiti finalni tlak. Velikokrat pa se tudi pozabi namestiti ločilni izolacijski trak in se zvoki prenašajo v sosednje prostore.
*Informativni mesečni obrok je izključno informativne narave in ne predstavlja ponudbe za sklenitev kredita ali poslovne zaveze družbe Daibau ali bank. Izračun je namenjen informaciji uporabniku o okvirni višini mesečnega obroka za določen znesek stanovanjskega kredita ob določeni dobi odplačevanja. Pri izračunu mesečnega obroka je uporabljena zgolj informativna fiksna obrestna mera 3,6%. Za točen izračun in ponudbo je potrebno pridobiti ponudbe bank.
Mojmojster.net, pomagamo pri oceni investicije in izboru izvajalca za vaš Dom
Estrih v novogradnji
Pozdravljeni,
potrebujemo izdelavo estriha v novo zazidanem prizidku ter na terasi.
Hvala, lp
1440 € do 2400 €
Izdelava šutunge in estriha
Pozdravljeni,
potrebujemo izvajalca za izdelavo šutunge, vmes bomo naredili talno gretje, nato pa izvedbo estriha.
Hvala, lep pozdrav
1350 € do 2250 €
Hitrosušeči estrih
Pozdravljeni,
potrebujem izvedbo hitro sušečega estriha debeline cca. 5cm, skupna izmera prostorov cca. 60m2. Dela se samo tlak, brez izolacije ali ločitve od trenutne podlage.
Za informativno ponudbo se vam vnaprej iskreno zahvaljujem.
Izdelavo estriha bi potreboval po 1. 3. 2025
Lep pozdrav.
630 € do 1050 €
Najboljše prakse, ideje in nasveti za urejen dom. V vaš e-nabiralnik vsakih 14 dni, brezplačno!