Za področje

    Boj proti suši: načini za zalivanje

    Članek je koristil že 5015+ uporabnikom
    V suši lahko rastline preživijo le tako, da jih vsakodnevno zalivamo. Če je naš vrt manjši, lahko uporabimo kar zalivalko, če pa je ta večji lahko posežemo po vrtni cevi za zalivanje ali kar vodnih razpršilnikih.
    Strokovni članek 5015
    Zalivanje z vodnim razpršilnikom, vir: www.allprotexas.com
    Imamo kar 1577 izvajalcev za področje Urejanje okolice:

    Zalivalke ponavadi uporabimo pri zalivanju notranjih rastlin in zaunanjih korit, pa tudi v rastlinjakih. Ko izbiramo zalivalko moramo paziti na kar nekaj stvari, zalivalka sama ne sme biti prevelika, saj jo bomo tako težko prenašali, prav tako pa je pomembno, da ima zalivalka dovolj veliko odprtino za natakanje vode. Pozorni pa moramo biti tudi na velikost luknjic pri izhodnem delu. Za večje rastline lahko uporabimo zalivalko z večjimi luknjicami, za vrt, kakmor smo ravno posejali solato pa uporabimo zalivalko z drobnimi luknjicami.

    Kadar je naš vrt prevelik, da bi ga lahko zalili z zalivalko, moramo uporabiti cevi za zalivanje. Pomembno je, da izberemo kvalitetne cevi, ki ne bodo ob sončni izpostavljenosti preperele ali se pretirano zvijale. Priporočamo izbiro cevi z dvojno steno, saj je takrat manj možnosti za prepogimanje. Čas pa moramo posvetiti izbiri nastavka za razprševanje vode, priporočljiva je izbira takšnega, s katerim lahko uravnavamo razpršenost curka. Tako ga lahko uporabimo tako za zalivanje večjih rastlin, kot tudi komaj posejanih.

    Najlažje pa bo zalivanje z vodnim razpršilnikom, ki je posebej priporočljiv pri velikih vrtovih. Razpršilnik položimo, oziroma pritrdimo v tla, ta pa nato enakomerno, v krogih zaliva površino vrta. Uporaba je priporočljiva, saj voda enakomerno pronica po površini v zemljo. Pozorni moramo biti le, da ga pravi čas prestavimo, saj v nasprotnem primeru na vrtu nastane luža. Poleg krožnega razpršilnika, pa lahko uporabimo tudi utripajočega ali takega ki niha. Še bolj elegantna pa je uporaba podzemnega namakalnega sistema . Ta je najdražji in težji za postavit, hkrati pa bomo z njim imeli najmanj dela. Postavi se tako, da v zemljo vkopljemo cevi, ki so med seboj spete tako, da tvorijo mrežo.
    Strokovni članek 5015
    Avtor: Mojmojster

    Kako so Vam koristile te informacije?


    Revija Mojmojster

    Najboljše prakse, ideje in nasveti za urejen dom. V vaš e-nabiralnik vsakih 14 dni, brezplačno!

    Gradite prenavljate? Pridobite ugodne ponudbe naših partnerjev za kratkoročni ali dolgoročni kredit:
    Informativni mesečni obrok*
    /mesec


    Znesek kredita
    EUR
    Doba odplačevanja
    let
    Naprej
    Izračun kredita >

    *Informativni mesečni obrok je izključno informativne narave in ne predstavlja ponudbe za sklenitev kredita ali poslovne zaveze družbe Daibau ali bank. Izračun je namenjen informaciji uporabniku o okvirni višini mesečnega obroka za določen znesek stanovanjskega kredita ob določeni dobi odplačevanja. Pri izračunu mesečnega obroka je uporabljena zgolj informativna fiksna obrestna mera 3,6%. Za točen izračun in ponudbo je potrebno pridobiti ponudbe bank.

    Iščete izvajalce, ponudbo za področje Urejanje okolice?

    Imamo kar 1577 izvajalcev za področje Urejanje okolice:

    Brezplačno povpraševanje
    Izbor podjetij, ocene strank
    Brez provizij
    Imamo kar 1577 izvajalcev za področje Urejanje okolice
    9.1
    0

    GMG Vinder, d.o.o.


    9.9
    3

    Urejanje okolice Matevž Arzenšek s.p.


    10
    9

    Bajro Isaković s.p.


    10
    8

    Dejan Tavčer s.p.


    Pogoji uporabe I Politika zasebnosti I Informacije o piškotih I Impressum
    © 2023 Daibau International d.o.o., vse pravice pridržane