V nadaljevanju:
1. Tlakovanje dvorišč in poti
Dvorišča so predpražnik vašega doma in prvi vtis vsakega obiskovalca. Za tlakovanje dvorišč je na voljo pestra izbira različnih materialov, so pojasnili v podjetju Ovijač Tomaž s.p.. Najcenejša izbira je asfaltiranje dvorišča. Z asfaltom lahko zelo hitro prekrijete večje površine, a z višjim estetskim videzom se črna površina žal ne more pohvaliti. Veliko bolj priljubljeni so tlakovci različnih vrst. Klasična izbira so betonski tlakovci zaradi ugodnega razmerja med ceno, trpežnostjo in videzom. Za polaganje tlakovcev je najprej potrebna priprava podlage. Ta obsega plitev izkop, nasutje gramoza, nasutje peska in utrjevanje. Možna izbira je tudi betonsko dvorišče. Videz lahko popestrite s pigmentiranim betonom ali tiskanim betonom. Na betonsko podlago pa je možno položiti tudi različne zunanje ploščice ali naravni kamen.
2. Ureditev zelenic
Za občudovanja vredno trato je potrebno izbrati pravilno vrsto trave, kvalitetno zemljo in način setve. Za resnično lepo zelenico je potrebna tudi redna in natančna oskrba preko celega leta. Poleg košnje trave je za pravo angleško travco potrebno tudi zalivanje. Tega lahko opravljate ročno vsakih nekaj dni ali pa si omislite napeljavo namakalnega sistema. Prav tako so problem različni pleveli, katerih semena priletijo s sosednjih travnikov. Ključ do lepe trate je sprotno odstranjevanje plevelov. Če se razrastejo se jih lahko znebite le še s herbicidi.
3. Urejanje cest in dovozov
Za urejanje cest veljajo podobna pravila kot za tlakovanje dvorišč, le da se upoštevajo večje obremenitve. Za tlakovanje cest se najpogosteje polaga enojna ali dvojna plast asfalta. Za lepše dovoze pa pridejo v poštev tudi betonski tlakovci. Pri urejanju cest je potrebno poskrbeti tudi za naklon dovoznih površin, mulde ali odvodnjavanje v kanalete ali kanale.
4. Čiščenje in vzdrževanje dvorišč
Dvoriščni tlakovci se s časom umažejo s prahom, zemljo, lišaji, mahovi in plevelom. V resnici s takšnimi tlakovci ni čisto nič narobe, potrebna je le osvežitev videza. Čiščenje tlakovcev se izvaja z visokotlačnim vodnim čiščenjem. To učinkovito spere vso umazanijo, zagotavljajo v podjetju Ovijač Tomaž s.p.. Mahove in plevele v fugah pa je potrebno odstraniti ročno ali s herbicidi.