Vrste okenskih profilov pri strešnih oknih
Lesena naravno lakirana strešna okna
Les skupaj s tehnologijo lakiranja in impregnacije predstavlja vedno bolj uporabljen material. Ponavadi se pri strešnih oknih uporablja globinsko impregniran borov ali hrastov les. Na voljo so laki na nitro ali okolju prijazni akrilni osnovi. Lesena okna so najbolj primerna za suhe prostore.
Na zunanji strani so strešna okna zaščitena z aluminijastim profilom.
Lesena okna so primerna za manjše in srednje dimenzije, les pa je odličen material za profile, saj nima toplotnih mostov.
Lesena strešna okna s poliuretansko prevleko
Zanimiva rešitev za vaše strešno okno so leseni okvirji, ki so prevlečeni s poliuretansko prevleko, ki je odporna na vlago in UV. Rabi se isto impregniran in vakuumsko obdelan bukov ali hrastov les. Taka okna so nekoliko dražja, imajo pa večjo življenjsko dobo.
Plastična PVC strešna okna
Zelo razširjena je uporaba plastičnih oken, ki so izdelana iz več-komornih vlečenih PVC profilov s prekinitvijo toplotnega mostu. če gre za večje dimenzije PVC strešnih oken, je v profilu vstavljena tudi aluminijasta ali jeklena ojačitev.
Plastična PVC okna so primerna za prostore, kjer bodo izpostavljena vlagi, kar pomeni, da jih lahko vgradimo v kopalnice ali stranišča.
Izbirate lahko med več barvami in dekorji v imitaciji lesa ali v RAL barvni lestvici.
Aluminijasta strešna okna
Aluminij je pogosto uporabljen material za strešna okna v primeru, da imamo večje dimenzije oken ali posebne izvedbe, kot so drsna okna ali izvlečni balkoni. Aluminijast profili morajo vsebovati tudi prekinitev toplotnega mostu, sicer ne ustrezajo zahtevam PURESa.
Zračenje strešnih oken
Strešna okna brez zračenja
Strešna okna starejše izvedbe nimajo možnosti zračenja. To pomeni, da moramo za zračenje prostorov izvajati dejansko z odpiranjem strešnega okna.
Strešna okna z avtomatskim ali ročnim zračenjem
Sodobne različice strešnih oken imajo integrirano možnost zračenja v samem ročaju. Regulacija zračnega obtoka je lahko avtomatska ali ročna.
Zasteklitev strešnih oken
Dvojna zasteklitev
Dvojna zasteklitev strešnega okna je klasična in cenovno dostopna rešitev. Naročimo lahko opcijo z dodatnim varnostnim steklom, ki nas ščiti pred vlomom ali točo. Ug = 1,0W/m2K
Trojna zasteklitev
Profili trojne zasteklitve imajo dve zračni komori, navadno polnjeni z argonom ali kriptonom, ki sta lahko globlji ali plitkejši. Taka izvedba postaja največ uporabljena pri strešnih oknih. Ug=0,5 W/m2K
Četvorna zasteklitev
Tak tip zasteklitve je izjemno varčen. Tri komore, polnjene z žlahtnim plinom, ponujajo veliko udobje, so pa najdražja rešitev, ki s uporablja za pasivne in nizkoenergetske hiše. Ug = 0,3 W/m2K
Cene strešnih oken
Cena strešnega okna se giblje med 300 in 1000 EUR, povprečna cena pa je nekje okrog 500 EUR. Montaža vas bo stala med 150 in 200 EUR.