V nadaljevanju:
1. Pleskanje kovinskih konstrukcij
Najpogosteje kovinske konstrukcije vzdržujemo s pleskanjem, saj tako preprečujemo rjo. Pleskanje kovinskih konstrukcij je relativno zamudno, saj moramo pred pleskanjem odstraniti najprej umazanijo, nato pa po potrebi tudi rjo, npr. z brušenjem, končno moramo konstrukcijo tudi premazati z zaščitnim sredstvom proti rji.
Zaščitnih sredstev poznamo več, pogosto pa se uporabljata dve. Sredstvo za zaščito na oljnati osnovi, poznano tudi kot zaščitno barvo proti rjavenju, lahko kupimo v trgovini. Ponavadi je zmešano z umetno smolo ali lanenim oljem. Značilnost sredstva s primesjo lanenega olja je, da se suši nekoliko dlje, zato moramo s pleskanjem, z lak ali oljno barvo, počakati vsaj 8 dni. Najdemo pa lahko tudi sredstvo za zaščito na osnovi umetne smole. Negativna plat tega sredstva je, da je narejen na umetni osnovi, pozitivna plat pa, da pred pleskanjem ni dolgotrajnega čakanja, saj se suši izredno hitro.
2. Pleskanje strešnih žlebov
Pleskanje strešnih žlebov je nekoliko bolj zahtevno, kot pleskanje ostalih kovinskih konstrukcij. Najprej moramo kovino po potrebi očistiti, nato pa moramo pred začetkom pleskanja žleb premazati s temeljnim premazom. Počakati moramo, da se ta kovine dodobra oprime, nato pa je kovino potrebno predlakirati, oziroma polakirati, npr. z lakom iz umetne smole.
3. Pleskanje ogrevalnih naprav
Pleskanje ogravlnih naprav poteka nekoliko drugače, saj te oddajajo toploto. Nekatera zaščitna sredstva pa na previsoki temperaturi niso obstojna. Ogrevalne naprave najprej po potrebi očistimo, prepleskamo s temeljnim premazom, nato pa še z lakom, npr. z lakom iz umetne smole. Kot že omenjeno, pa jih ne smemo premazati z zaščito proti rji, ker ta ne prenaša visokih temperatur.
Za več informacij o kovinskih konstrukcijah pa se obrnite na enega izmed naših mojstrov iz sistema mojmojster.net.