TEKSTILNA SEDALA
Tekstil je super material, saj ga lahko globinsko očistimo z vodnim sesalnikom. Prijeten je na otip, ne sprijema se na kožo. Težava nastane, ko se madeži na njem zasušijo. Vsekakor se pri tapiseriji sedala izogibajte večplastnim materialom in žametu. Na omenjenih materialih se kaj hitro pokažejo znaki obrabe. V kolikor je tekstilno sedišče snemljivo in se z lahkoto opere v pralnem stroju, je enostavno za vzdrževanje. Stoli s tekstilnim sedalom so enostavni za daljše vzdrževanje. Tapiserijo lahko čez čas brez težav odstranimo in nadomestimo z drugo.
USNJENA SEDALA
V kolikor si želite oblazinjenega sedala in vas skrbi zahtevnost čiščenja, izberite usnje. Usnje je udobno in enostavno za vzdrževanje. Alternativa je tudi material v videzu usnja ali ekološko usnje, ki ga enostavno obrišete z mokro krpo. Na otip je tekstil prijaznejši. V poletnih mesecih se pravo usnje oprijema kože in ustvarja marsikomu neprijeten občutek. Umetno usnje je priljubljen material za sedala jedilnih stolov.
NEOBLAZINJENA SEDALA
Neoblazinjena sedala so v veliki večini primerov trda in neudobna za sedenje. Iz njih lahko brez težav odstranimo madeže. Lesena, plastična in kovinska sedala lahko prekrijemo s tekstilnimi sedalnimi podlogami in postanejo udobnejša in naša zadnja plat med sedenjem ne trpi. V kolikor na neoblazinjenih sediščih ni tekstilne podloge, prihaja do občutka, da material ne diha, oblačila pa se nam sprijemajo na kožo. V kolikor se v vaši jedilnici pogosto znajdejo male otroške rokice, razmislite o izbiri neoblazinjenih sedal ali še bolje - kar o celotnih lesenih ali plastičnih stolih.