Koliko stanejo dvoriščna vrata? Cena za dvoriščna vrata je odvisna predvsem od razpona vrat, ki je lahko do 10 metrov in več. Na stroške vliva tudi tip vrat, ki so lahko drsna dvoriščna vrata, samonosna drsna dvoriščna vrata, enokrilna dvoriščna vrata, dvokrilna dvoriščna vrata in teleskopska dvoriščna vrata. Na trgu je na voljo veliko modelov dvoriščnih vrat, dvoriščna vrata po meri ali polnilo za vrata po meri pa močno dvigne končno ceno. Če želite avtomatska dvoriščna vrata na električni pogon, boste morali prišteti še elektromotor in krmilnik. Najcenejša dvoriščna vrata drsnega tipa se pričnejo pri 550 do 650 EUR/tm.
Komu zaupati montažo dvoriščnih vrat? Uporabite obrazec spodaj in pošljite povpraševanje ustreznim in ocenjenim ponudnikom dvoriščnih vrat v vaši okolici. Brezplačno in nezavezujoče!
Dobava in montaža dvoriščnih in cinkanega jekla. Dvoriščna vrata poljubnega tipa: drna dvoriščna vrata, samonosna dvoriščna vrata, teleskopska dvoriščna vrata ali krilna dvoriščna vrata. Višina vrat 120 cmm in dolžina 300 do 600 cm.
vaša količina
enota
okvirna cena
vaša cena
Dobava in montaža domofona z zaslonom za dvoriščna vrata z WLAN povezavo. Omogoča prenos zvoka, slike, snemanje in alarm.
Dobava in montaža elektromotorja za dvoriščna vrata s svetlobno zapornico.
Cena za dobavo in montažo dvokrilnih dvoriščnih vrat višine 120 cm in širine 300 do 600 cm.
Dobava in montaža drsnih dvoriščnih vrat višine 120 cmm in dolžine 300 do 600 cm.
Dobava in montaža samonosnih dvoriščnih vrat višine 120 cmm in dolžine 300 do 600 cm.
Dobava in montaža za enokrilna dvoriščna vrata višine 120 cm in širine 100 do 600 cm.
Najboljše prakse, ideje in nasveti za urejen dom. V vaš e-nabiralnik vsakih 14 dni, brezplačno!
*Informativni mesečni obrok je izključno informativne narave in ne predstavlja ponudbe za sklenitev kredita ali poslovne zaveze družbe Daibau ali bank. Izračun je namenjen informaciji uporabniku o okvirni višini mesečnega obroka za določen znesek stanovanjskega kredita ob določeni dobi odplačevanja. Pri izračunu mesečnega obroka je uporabljena zgolj informativna fiksna obrestna mera 2,5%. Za točen izračun in ponudbo je potrebno pridobiti ponudbe bank.
Dvoriščna vrata zagotavljajo varnost, preprečujejo dostop nezaželenim gostom in dodajo značaj vaši hiši, vrtu in dvorišču. Dvoriščna vrata so različnih tipov in materialov. Od preprostih enokrilnih lesenih vrat, do okrašenih umetnin iz aluminija in kovanega železa. Na voljo so v neskončno različnih stilih in konfiguracijah, zato je izbira najustreznejših za vas lahko težka naloga. Tukaj smo, da vam pomagamo!
Kovano železo, jeklo, aluminij in les so materiali, ki se najpogosteje uporabljajo za izdelavo dvoriščnih vrat. Vsak od naštetih materialov pa ima svoje prednosti in slabosti. Iz katerega materiala naj bodo vaša dvoriščna vrata, bo najbolj vplival želen videz, ki se mora ujemati z vašo hišo in okolico. Drugi pomembni dejavniki so tudi: kako široka vrata potrebujete, kako visoka vrata potrebujete ter kako pogosto boste uporabljali vrata.
Trdnost in vzdržljivost železa, uporabljenega za izdelavo teh vrat, pomenita, da bodo zdržala vse življenje. Varjenje kovanega železa po meri omogoča vse, od zelo preprostega do zelo okrašenega sloga. Če iščete unikatni videz, potem je kovano železo prava pot. Ima pa ta material tudi nekaj slabosti, o katerih je dobro razmisliti, preden se odločite za dvoriščna vrata iz kovanega železa:
Ni veliko podjetij, ki izdelujejo vrata in ograje iz kovanega železa. Delo s kovanim železom je izjemna obrt, ki zahteva leta izkušenj. Posledično je cena teh storitev visoka. Vendar, če so vaš cilj edinstvena vrata, ki bodo trajala vse življenje, in vaš proračun to dopušča, potem so dvoriščna vrata iz kovanega železa prava za vas.
Dvoriščna vrata iz kovanega železa boste morali po določenem času prebarvati, da jih zaščitite pred rjavenjem. V normalnih okoliščinah lahko med barvanji minejo desetletja. Če pa živite v severnem delu države, kjer je snega v izobilju, lahko rja in korozija povečata pogostost med barvanjem in/ali vzdrževanjem vaših vrat iz kovanega železa. Dvoriščna vrata so običajno nameščena v bližini ceste. Ko pride zima, se ceste posipa s soljo, s to soljo pa mimovozeči avtomobili škropijo po vratih, kar dolgoročno povzroča rjavenje.
Jeklena dvoriščna vrata so podobna vratom iz kovanega železa, le da si izdelana iz votlih jeklenih cevi namesto trdnega jekla. To pomeni, da so taka dvoriščna vrata, precej lažja, pa tudi veliko cenejša. Jeklena dvoriščna vrata so običajno tovarniško izdelana, torej niso izdelana po meri. Proizvajalci ograj in dvoriščnih vrat ponujajo jeklena vrata v različnih standardnih slogih. Na voljo so standardne višine, širine in barve vrat.
Jeklena dvoriščna vrata niso tako trdna kot vrata iz kovanega železa, so pa dovolj močna, da vam zagotovijo ustrezno varnost, hkrati pa vam prihranijo nekaj denarja. Enako kot pri vratih iz kovanega železa, je slabost jeklenih dvoriščnih vrat rjavenje, v kolikor se nahajajo v bližini cest, ki se jih pozimi posipa s soljo.
Aluminij ima nekaj prednosti pred drugimi materiali. Ne rjavi kot železo ali jeklo. Na območjih, kjer je posip cest s soljo problematičen, lahko aluminijasta dvoriščna vrata zdržijo dlje brez vzdrževanja. Vrata iz aluminija so tudi lahka, kar omogoča, da stojijo na manjših stebrih ali opečnih stebrih. Manjša teža pride prav tudi pri avtomatizaciji aluminijastih dovoznih vrat, saj manj obremenjuje pogone vrat. Pogon vrat je tako lahko manj močen in zato cenejši. Aluminijasta dvoriščna vrata so, tako kot jeklena, običajno tovarniško izdelana kar je tudi veliko ceneje, kot so vrata izdelana po meri. Slabost aluminijastih dvoriščnih vrat je, da niso tako varna kot trdnejša jeklena ali železna vrata in se lažje vlomijo. Če je varnost vaša prednostna naloga, izberite dovozna vrata iz kovanega železa ali jekla.
Lesena dvoriščna vrata so popolna, kadar vam kovinska vrata preprosto ne ustrezajo po svojem videzu. Vendar predstavljajo lesena vrata določen izziv. Večja lesena dvoriščna vrata so težka. In ker lesa ne morete zvariti skupaj kot kovine, se lahko pojavijo težave z deformacijami in povešanjem. Pri tem lahko pomagajo kovinski ojačitveni nosilci ali kar celoten kovinski okvir, ki podpira vrata.
Pomembno je tudi, iz katere vrste lesa so izdelana vrata. Večina vrst lesa je nagnjena k deformaciji ali zvijanju. Posledično proizvajalci lesenih vrat izbirajo vrste lesa, ki ostanejo stabilne. Macesen in Sibirski macesen sta priljubljeni izbiri lesa za lesena dvoriščna vrata. Obenem sta tudi cenovno ugodnejši in dostopnejši kot eksotične vrste lesa.
Dvoriščna vrata so na voljo v različnih oblikah ali konfiguracijah. Poznamo enokrilna, dvokrilna, samonosna, teleskopska ali drsna dvoriščna vrata. Izbira pravilnega tipa dvoriščnih vrat je ključnega pomena. Da bi se pravilno odločili, je dobro, da poznate lastnosti, prednosti in slabosti različnih tipov. Izbira primernih dvoriščnih vrat je odvisna od različnih faktorjev, kot so, velikost dvorišča, pozicija in širina uvoza na vaše dvorišče, naklon terena itd.
Če potrebujete čim večja vrata, je bolje izbrati drsna samonosna vrata, saj ob močnejših vetrovih bolje prenašajo silo vetra in pri drsnih vratih ima veter manjši vpliv na delovanje avtomatizacije. Kadar je vaše dvorišče ozko ali v smeri odpiranja vrat ni dovolj prostora, so krilna vrata najprimernejša izbira. Potrebujejo pa krilna vrata prostor v globini dvorišča. Kadar so dvoriščna vrata velikih dimenzij in izpostavljena vremenu, so največkrat izdelana iz jeklenih profilov in kovanih elementov. Za polnila pa se lahko uporabijo različni materiali: les, pleksi steklo, PVC, pločevina, železo ali kombinacije naštetega.
Značilnost teh vrat je, da se vpenjajo samo na eni točki s pomočjo posebnih koles in profila. Talno vodilo ni potrebno za drsenje. Ker so ta dvoriščna vrata, dvignjena nad tlemi, jim umazanija in sol ne povzročata težav. Vzdrževanje samonosnih dvoriščnih vrat je enostavno, postopek njihove avtomatizacije pa veliko preprostejši in cenejši, saj pogon ni obremenjen s premagovanjem upora, ki ga povzročijo ovire na poti. Življenjska doba motorja je tako veliko daljša. Odprtina prehoda pri samonosnih dvoriščnih vratih lahko preseže 10 metrov.
Dvoriščna drsna vrata omogočajo široko odprtino prehoda. Za odpiranje uporabljajo talno vodilo. Ker so vrata v stiku s tlemi, so nekoliko bolj občutljiva na rjavenje in se umažejo. Na strani odpiranja vrat je potrebna dovoljšna količina prostora.
Ta vrata so primerna, če imamo na obeh straneh ob odprtini prehoda malo prostora, želimo pa širok uvoz. Vrata so sestavljena iz segmentov različnih dolžin, ki se lahko gibljejo po krivulji v krivino do pravega kota. Za odpiranje uporabljajo talno vodilo. Ker so vrata v stiku s tlemi, so nekoliko bolj občutljiva na rjavenje in se umažejo.
Za odpiranje uporabljajo talna vodila in so primerna za dvorišča, kjer je levo in desno od odprtine prehoda manj prostora. Sestavljena so iz dveh med seboj povezanih kril. Teleskopska vrata ne potrebujejo širokega zemljišča, saj se zložijo sama vase.
Vrata so vpeta na dva stebra in so primerna za dvorišča, kjer levo in desno ni dovolj prostora za odpiranje.
Vrata so vpeta na dva stebra in so primerna za dvorišča, kjer levo, desno ter v notranjost dvorišča ni dovolj prostora za odpiranje.
Vrata so vpeta na steber in so primerna za dvorišča, kjer levo ali desno ni dovolj prostora za odpiranje.
Vrata so vpeta na steber in so primerna za dvorišča, kjer levo ali desno ter v notranjost dvorišča ni dovolj prostora za odpiranje.
Dvoriščna vrata lahko odpiramo ročno ali pa avtomatsko s pomočjo električnega pogona. Pogoni za dvoriščna vrata so najpogosteje elektromotorji. Le te je mogoče tudi povezati z daljincem, senzorjem in/ali pametnim telefonom za avtomatsko odpiranje.
Avtomatsko odpiranje, zapiranje dosežemo s pošiljanjem ukazov preko različnih vmesnikov, kot so:
- Frekvenčni odzivnik (daljinec)
- Šifrator (vpis kode)
- GSM komunikator (klic preko mobilnega telefona)
- Tipka (vklop - izklop)
- Magnetno stikalo (s približevanjem magnetnega obeska)
- Časovni odzivnik
Koliko boste plačali za dvoriščna vrata, je odvisno od veliko različnih dejavnikov. Dimenzija dvoriščnih vrat, ki lahko merijo tudi 10 in več metrov je vsekakor eden od njih. Prav tako na ceno vpliva material (polnilo) iz katerih so izdelana vrata. Naslednji dejavnik je tip vrat - na trgu je na voljo veliko modelov. Če želite, da so dvoriščna vrata avtomatska, torej na električni pogon, boste osnovni ceni morali prišteti še elektromotor in krmilnik. Standardna vrata so cenovno ugodnejša kot dvoriščna vrata, izdelana po meri.
Najcenejša so drsna, enokrilna in dvokrilna dvoriščna vrata, sledijo samonosna drsna dvoriščna vrata ter teleskopska dvoriščna vrata. Za najcenejša dvoriščna vrata drsnega tipa boste odšteli od 550 do 650 EUR/tm.
Komu zaupati montažo dvoriščnih vrat? Uporabite obrazec spodaj in pošljite povpraševanje ustreznim in ocenjenim ponudnikom dvoriščnih vrat v svoji okolici. Brezplačno in nezavezujoče!
Mojmojster.net, pomagamo pri oceni investicije in izboru izvajalca za vaš Dom
dvoriscna vrata
pozdravljeni,
potrebujemo preprosta dvoriščna vrata dolžine 5 m ,ter zraven osebni prehod v isti višini in 80 cm dolžine.
Lp
2700 € do 4500 €
Klasična dvoriščna vrata
Pozdravljeni,
potrebujemo dobavitelja klasičnih dvoriščnih vrat dolžine 3-4 m na vodilih. Ker smo začeli z zunanjo ureditvijo parcele, je potreben izbor v najkrajšem času zaradi navodil za izdelavo temelja. Montaža vrat v roku 1-3 mesecev.
Lp
540 € do 900 €
Drsna dvoriščna in vhodna vrata
Pozdravljeni,
potrebujem dvoriščna vrata 5-6 m, drsna, brez elektro pogona in vhodna vrata z elektronsko ključavnico, prilagam slike
2250 € do 3750 €