Iščete zidarja za podporni zid? Zbrali in preverili smo zidarje za podporne zidove ki delajo v kraju Ljubljana in okolici. Pošljite povpraševanje in zainteresirani zidarji za podporne zidove vas bodo kontaktirali za ogled, predračun in ponudbe. Ugoden zidar za podporni zid v Ljubljani, ki lahko izvede: AB podporni zid, škarpa za brežino, podporni betonski zid pri hiši, škarpa za ureditev brežine, kamnita škarpa, škarpniki, geotekstil ali kaj drugega, se bo zagotovo našel tudi za vas.
Vam lahko pomagamo?
Najlažje do ocenjenih izvajalcev
Vam lahko pomagamo?
Najlažje do ocenjenih izvajalcev
Mojmojster je vodilna gradbena platforma in skupnost z več kot 395 627 uporabniki, ki so podali že 78 667 ocen in izkušenj z izvajalci. Tako lahko najlažje do dobrih izvajalcev pridete tudi vi. Preizkusite nas in pošljite brezplačno povpraševanje.
Zadnja povpraševanja v kategoriji Podporni zidovi, Ljubljana
Pozdravljeni,
potrebujem izdelavo betonske škarpe dolžine ca. 50m, širine ca. 20cm ter višine cca 10cm iz zemlje + temelj, na katero bi nato montirali ograjo.
Lep pozdrav.
Denis M.
Pozdravljeni,
potrebujem izvedbo betonske ograje 19m višina 2m.
Lep pozdrav.
Suzana G.
Pozdravljeni,
Potrebujem izdelavo betonske škarpe (parapet) na katero bom postavil ograjo. Izkop in pilotiranje bo že pripravljeno. Globina izkopa cca. 0,6m.
Dolžina 13,5m, širina 0,2m, višina nad nivojem zemlje 0,25m.
Leon D.
Pozdravljeni,
potrebujemo podporni armirano betonski zid s temeljem (oblika "L"), skupne dolžine cca 30m, višina od 0,5m do 1,2m.
Potreben bo tudi še manjši izkop globine cca 30cm (za temelje) v krušljiv kamen.
Zatem potreben zasip za škarpo
Če zemeljskih del ne izvajate, prosim ponudite le izdelavo zidu.
Hvala, lp
Nejc L.
Pozdravljeni,
potreboval bi izvajalca za izdelavo cca 50m2 kamnite škarpe, temelj je pripravljen.
Hvala, lp
Janez R.
Pozdravljeni,
potrebujem podaljšanje terase za 1,5m v širino. Je pa širina terase ca. 7m
Lp
Gorazd B.
Pozdravljeni,
potrebna dobava in vgradnja betona, armature v kompletni sestavi z pripravo vseh stremen, tampon nasutje, dobava in izvedba opaža za nadbetoniranje betonske škarpice: vse za postavitev polne panelne ograje na dvej straneh parcele v dolžini cca 30m vsaka. Temelj 30x30, škarpa 20x 30-50 odvisno od padca terena.
Lp
Maja B.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za izvedbo izdelave temelja za panelno ograjo višine 20 cm in dolžine 60 m.
Lp
Maca Č.
Pozdravljeni,
potrebujem izdelavo podpornega zidu iz lomljenih škarpnikov; potrebno bi bilo odstraniti obstoječo ograjo (del z betonskimi stebri ter živo mejo), izkop za temelje, betoniranje temelja, zidava škarpe iz lomljenih zidakov višine 80cm ter tlakovanje. Slika shema; oranžen del, zidan podporni zid iz lomljenih zidakov višine 80cm, na delu obarvano črno bi bilo potrebno narediti temelj za samonosilna vrtna vrata, na delu obarvano rožnoto bi bilo potrebno tlakovanje (cca 10m2). Zainteresirane izvajalce prosim, da ponudbo pošljejo preko emaila.
Lep pozdrav.
Jan L.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca, ki bo odstranil obstoječo ograjo (žičnata in del zelene ograje) skupaj z obstoječo škarpo ter uredil novo betonsko škarpo. Odstraniti bo potrebno tudi manjšo leseno lopo. Dolžina ograje 20 tekočih metrov, višina nove škarpe 0,60 m (20*0,60 betoniranja).
Lp
Marko
Izdelava betonskega parapeta v dolzini cca 50 m. V tej dolzini je padca terena cca 70cm. Na parapet se pripne kovinska ograja. Sirina parapeta 20cm, globina visina cca 100-120cm (40cm nad zemljo).
Matija P.
Pozdravljeni,
Potrebujem izvajalca za cca 4 m temelj za ograjo (180 cm) ob hiši.
Lp
Tina M.
Pozdravljeni,
potrebna postavitev betonska ograje (na ključ), brušeni beton, izkopi, postavitev temeljev in zidu vklj. z brušenjem
Dolžina; 2 x 25 m,
višina 180-210cm
Lp
Uros S.
Pozdravljeni,
potrebna betonska ograja oz. škarpa dolžine 26 m in višine 1.50 m. Prilagam sliko, želim, da je barvno mešana z antracid-temno siva, ker imamo takšne tudi stebre na fasadi.
Lp
Sabina
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca ponudbo za izvedbo škarpe (lomljeni škarpnik) višina 140 cm in dolžina 60 m.
Lp
Grega
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za izvedbo sanacije škarpe v izmeri cc 80m2. Obstoječo škarpo je potrebno sanirati saj jo je zaradi obilnih padavin zemeljski plaz skorajda podrl.
Lp
Branko Š.
Podporni zidovi so gradbeni objekti oz. konstrukcije, ki se uporabljajo za zadrževanje zemljine ali drugih vrst materialov, kot so pesek, kamenje ali voda. Njihova glavna funkcija je zagotoviti stabilnost in preprečiti erozijo ter morebitne poškodbe območij, ki so izpostavljena potencialnim zemeljskim premikom ali obremenitvam. Delujejo tako, da horizontalne pritiske, ki jih ustvarja zemljina ali drugi materiali, pretvarjajo v vertikalne sile, ki jih podporni zid lahko prenese.
Glavne vrste podpornih zidov vključujejo kamnite zidove, betonske zidove, armirano betonske zidove, zemeljske nasipe in gabionske zidove. Kamniti zidovi so sestavljeni iz vertikalno naloženih kamnov oz. skal brez veziva. Betonski zidovi so narejeni le iz betona, armirano betonski zidovi pa so ojačani z jekleno armaturo. Zemeljski nasip sestavlja zemljina, ki je oblikovana tako, da deluje kot podporni zid. Gabioni pa so kovinske mreže, napolnjene z drobnim kamenjem.
Najprimernejša višina podpornega zidu je odvisna od vrste zemljine, obremenitev, ki delujejo na zid, in lokalnih gradbenih predpisov. Višina podpornega zidu se določi s statičnimi izračuni, ki upoštevajo navedene dejavnike ter zagotavljajo ustrezno stabilnost in nosilnost zidu.
Ocena potrebne nosilnosti podpornega zidu je kompleksen postopek, ki vključuje analizo lastnosti tal ter upoštevanje obremenitev, kot so teža zemljine, prometne obremenitve ali hidrostatični tlak vode. Te analize se običajno izvedejo v okviru t.i. geotehničnega poročila, ki vključuje tudi vzorčenje tal in laboratorijske preizkuse, da se pridobijo potrebni podatki o nosilnosti tal.
Spodaj je opisana splošna metoda gradnje podpornega zidu, ki pa se lahko razlikuje glede na različne vrste podpornih zidov:
Drenaža in odvodnjavanje sta ključna za preprečevanje nabiranja vode za podpornim zidom, kar bi lahko povzročilo pritisk na zid in povečalo tveganje za erozijo. Drenažni sistem vključuje uporabo drenažnih cevi ali drenažnih slojev za odvajanje vode stran od zidu ter uporabo drenažnih plošč, ki preprečujejo neposreden stik med zemljino in zidom.
Preprečevanje erozije in propadanja podpornega zidu je ključnega pomena za njegovo dolgotrajno stabilnost. To se doseže z ustrezno drenažo, kot je omenjeno zgoraj, ter z zaščitnimi ukrepi, kot je uporaba geotekstila za zaščito pred erozijo tal in uporaba premazov, ki ščitijo površino zidu pred vremenskimi vplivi.
Vzdrževanje podpornega zidu vključuje redno pregledovanje stanja zidu, odpravljanje morebitnih poškodb ali razpok ter vzdrževanje drenažnih sistemov. Priporočljivo je tudi odstranjevanje morebitnih kopičenj tal ali rastlinja, ki bi lahko povzročilo dodatno obremenitev ali erozijo.
Najpogostejši vzroki za poškodbe podpornega zidu vključujejo neustrezno drenažo, erozijo tal, povečan pritisk vode za zidom, premik tal ali pomanjkljivo načrtovanje in izvedbo gradnje. Drugi vzroki vključujejo naravne katastrofe, kot so potresi ali poplave, in mehanske poškodbe, na primer zaradi nepravilnega delovanja gradbene mehanizacije.
Smernice za varnost pri gradnji podpornega zidu vključujejo spoštovanje gradbenih predpisov, uporabo ustrezne gradbene opreme in tehnik, ter pridobitev potrebnih dovoljenj in dovoljenj za gradnjo. Poleg tega je pomembno, da se upoštevajo geotehnične raziskave in izračuni ter da se izvaja redno vzdrževanje zidu.
Izkušeni izvajalec ima ustrezno znanje in spretnosti za pravilno oceno in načrtovanje gradnje, kar zagotavlja varnost in dolgotrajno stabilnost zidu. Poleg tega ima izkušeni izvajalec tudi ustrezno opremo in sredstva ter izvaja delo v skladu z gradbenimi predpisi in standardi.
*Informativni mesečni obrok je izključno informativne narave in ne predstavlja ponudbe za sklenitev kredita ali poslovne zaveze družbe Daibau ali bank. Izračun je namenjen informaciji uporabniku o okvirni višini mesečnega obroka za določen znesek stanovanjskega kredita ob določeni dobi odplačevanja. Pri izračunu mesečnega obroka je uporabljena zgolj informativna fiksna obrestna mera 2,5%. Za točen izračun in ponudbo je potrebno pridobiti ponudbe bank.