Iščete izvajalca za škarpo, oporni zid? Zbrali in preverili smo izvajalce za škarpo, oporne zidove ki delajo v kraju Ljubljana in okolici. Pošljite povpraševanje in zainteresirani izvajalci za škarpo, oporne zidove vas bodo kontaktirali za ogled, predračun in ponudbe. Priporočen izvajalec za škarpo, oporni zid v Ljubljani, ki lahko izvede: oporni zidovi, betonski zid, kamnita škarpa, oporni zid iz škarpnikov, temelj za betonski zid, škarpe na dvorišču ali kaj drugega, se bo zagotovo našel tudi za vas.
Vam lahko pomagamo?
Najlažje do ocenjenih izvajalcev
Smo zanesljivo in priznano gradbeno podjetje z dolgoletnimi izkušnjami na slovenskem in tujem trgu. Našim strankam ponujamo izvedbo gradnje na ključ, adaptacije objektov, urejanje okolice , ki vključu...
Vam lahko pomagamo?
Najlažje do ocenjenih izvajalcev
Mojmojster je vodilna gradbena platforma in skupnost z več kot 395 632 uporabniki, ki so podali že 78 666 ocen in izkušenj z izvajalci. Tako lahko najlažje do dobrih izvajalcev pridete tudi vi. Preizkusite nas in pošljite brezplačno povpraševanje.
Zadnja povpraševanja v kategoriji Oporni zidovi, Ljubljana
Pozdravljeni,
iščemo mojstra za postavitev škarpe s škarpniki cca 35m v obliki črke L, od višine 20cm do 200cm.
Prilagam sliko. Siva linija zaobljen L naj bi bila škarpa s škarpniki.
Hvala, lp
Nina M.
Pozdravljeni.
Ob enostanovanjski hiši bi prvo dali ven stare ciprese v dolžini dobrih 20m in jih nadomestili z betonsko škarpo v višini pribl. 1m (venec 20cm).
Lp
Maja P.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za manjšo škarpo, temelji narejeni. Slika v prilogi.
Lep pozdrav.
Franci Š.
Pozdravljeni,
potrebujem škarpa 11m x 0,5m x 0,15m - potreben temelj
Dvig obstoječe betonske škarpe - 26m x 0,3m x 0,15m.
Prosim za kontakt.
Lep pozdrav.
Drago G.
Pozdravljeni,
potrebujemo izvajalca za izdelavo betonske škarpe 14.6 m, višine 20 cm iz zemlje, široko 20 cm za postavitev ograje.
Hvala, lp
Vladana J.
Pozdravljeni.
Betonski oporni zid dolžine 10,5 m višine 60 cm s temeljem in armaturo.
Lp
Jože H.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za izvedbo izdelave kamnite škarpe višine 1,5 in dolžine 22 m, material in izvedba.
Lp
Vesna S.
Pozdravljeni,
potrebujem izdelavo škarpe 30m dolžine 20cm širine 30cm višine.
Lep pozdrav.
Irnes F.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za ograditev pravokotne parcele cca 140 tm (kovinski stebrički na 2,5m betonirani v zemljo. Mreža je v roli 25m v 1.50m, pritrjeno s sponkami na žleb stebrička. Temelji za vrtna vrata (dvokrilna š 4m, v 1,50m in 1x vrata š 1,0m, v 1,50m). Vrata ne bodo skupaj. Stebre za vrata betonirati v temelje. Stebričke, mrežo, vrata, stebre za vrata imam kupljeno.
Lp
Ksenija
Pozdravljeni,
potrebujem izdelavo temelja dolžina 22m, višina 50 cm in širina cca 13 cm. Slike v prilogi.
Lep pozdrav.
Barbara D.
Pozdravljeni,
potrebujem izdelavo betonske škarpe, 120cm višine, 19m dolžine, odkop za temelj bo pripravljen. Prosim za ogled in dogovor o izvedbi.
Lep pozdrav.
Borut I.
Pozdravljeni,
potrebujem podiranje in izvedbo novega betonskega stebra, kateri je poškodovan zaradi trka z vozilom. Slika v prilogi.
Lep pozdrav.
Dušan K.
Pozdravljeni,
potrebujem izdelavo betonske škarpe, dolžina 4m, višina 1,5m.
Lep pozdrav.
Damijan Š.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za izvedbo temeljev 8 m in 3 m betonske ograje višina 2m.
Lp
Igor M.
Pozdravljeni.
Potrebujem škarpo, ograjni zid med vrtovoma, ki imata ca tričetrt metra višinske razlike. Potreben je odvoz starih betonskih stebrov in elementov. Dostop za stroj možen z obeh strani ograje, za tovornjak ca 10 m od delovišča.
Lep pozdrav.
Andrej K.
Pozdravljeni,
potrebujem izvajalca za izvedbo betonske ograja dolžine 8 m z 2 odprtinama dolžine 2,8 m.
Lp
Marn I.
Oporni zid je gradbeni objekt, ki preprečuje erozijo in stabilizira teren. Običajno je narejen iz betona, kamna, opeke ali armiranega betona ter ima navadno naklon, ki zmanjšuje pritisk zemlje. Postavi se na različnih gradbiščih, ob cestah, železnicah in območjih s potencialno nevarnostjo zemeljskih plazov.
Tako oporni kot podporni zid sta konstrukciji oz. strukturi med dvema višinama zemljišča, ki preprečujeta premik (zdrs) zemljine. Oporni zid je običajno izdelan iz betona ali kamna, a je le podpomenka podpornega zidu, ki lahko vključuje tudi zelene brežine, pilote, temeljne zidove, gabionske zidove idr.
Pri izbiri materiala za oporni zid je treba upoštevati več dejavnikov: stabilnost, nosilnost, trajnost, odpornost na vremenske vplive in estetiko materialov. Najpogostejši materiali so: beton, kamen, opeka ali armirani beton. Pomembna je tudi pridobitev strokovnega mnenja in upoštevanje lokalnih gradbenih predpisov ter specifičnih pogojev gradbišča, kot so vrsta tal, naklon terena in možnost erozije.
Najprej se izvede ustrezna priprava gradbišča, vključno z izkopom in pripravo temelja. Nato se postavi opaž, ki določa gabarite zidu. V opaž se nato vlije beton. Pri armiranem betonu se v zid vgradi tudi armatura za povečanje trdnosti. Po končanem sušenju betona se opaž odstrani, nato pa se izvedejo morebitni dodatni koraki, kot sta denimo hidroizolacija in zaključna obdelava zidu. Celoten postopek mora biti skladen z gradbenimi predpisi in načrtom projekta.
Cena opornega zidu je odvisna od več dejavnikov:
Vsak projekt je edinstven, zato je pri oceni cene opornega zidu priporočljivo pridobiti več ponudb in se posvetovati s strokovnjaki za oceno natančnih stroškov glede na specifične zahteve.
V primeru, da je višina podpornega zidu med 0,5 in 1,5 m (višinska razlika med zemljiščema do 1,5 m), uvrščamo podporni zid med nezahtevne gradbene objekte, za katere je treba pridobiti gradbeno dovoljenje po skrajšanem oz. poenostavljenem postopku. Če pa je višina podpornega zidu do 0,5 m (višinska razlika med zemljiščema do 0,5 m), se podporni zid uvršča med enostavne gradbene objekte, za katere ni treba pridobiti gradbenega dovoljenja. Kadar je podporni zid višji od 1,5 m, spada v skupino manj zahtevnih objektov, za katere je treba pridobiti gradbeno dovoljenje z ustreznimi projekti, enako kot za gradnjo hiše. Pomemben je predvsem statični izračun in izračun debeline zidu z načrtom armature, da podporni zid zdrži obremenitvev zemljine.
Manjši oporni zidovi se lahko dokončajo v nekaj dneh ali tednih, medtem ko lahko gradnja večjih in bolj zahtevnih opornih zidov traja več tednov ali celo mesecev. Poleg same gradnje je treba upoštevati tudi čas, potreben za pripravo gradbišča, pridobitev dovoljenj, izvedbo morebitnih inženirskih pregledov in končno zaključno obdelavo zidu.
Pomembno je, da se zid pravilno načrtuje in izračuna glede na specifične obremenitve in pogoje terena. Sodelovanje s strokovnjaki geotehnike in gradbeništva je priporočljivo. Tu so ključni vidiki:
Vzdrževanje opornih zidov je ključno za ohranjanje njihove stabilnosti in dolgo življenjsko dobo. Tu je nekaj pomembnih smernic za vzdrževanje:
*Informativni mesečni obrok je izključno informativne narave in ne predstavlja ponudbe za sklenitev kredita ali poslovne zaveze družbe Daibau ali bank. Izračun je namenjen informaciji uporabniku o okvirni višini mesečnega obroka za določen znesek stanovanjskega kredita ob določeni dobi odplačevanja. Pri izračunu mesečnega obroka je uporabljena zgolj informativna fiksna obrestna mera 2,5%. Za točen izračun in ponudbo je potrebno pridobiti ponudbe bank.