V nadaljevanju:
1. Oprema kopalnice in kopalniške omarice
V tako veliki, kot tudi manjši kopalnici lahko pričaramo prijetno atmosfero. Posvetiti se moramo le detajlom, kot so materiali, barve, teksture, stiki, ipd. kopalniške opreme. Kopalniško opremo nam lahko po meri izdela mizar. Pri izbir te, pa moramo biti pozorni predvsem na to, da so izbrani materiali odporni proti vlagi. Kopalniška oprema je najpogosteje izvedena iz enege izmed naslednjih materialov, mediapana, plastificiranega mediapana, furnirja, pa tudi lesa. Pri tem pa moramo biti pozorni, da je pult okrog korita izdelan iz materiala odpornega na vodo, kot npt. iz kamna, keramike ali kerrocka.
2. MDF Mediapan, vlaknene plošče
MDF Mediapan plošče se uporabljajo predvsem za izdelavo kopalniškega in kuhinjskega pohištva.
Srednje gosta vlaknena plošča je ponavadi narejena iz lesa smreke, jelke ali bukve, plošči pa so dodane tudi smole. Vlaknene plošče so cenejše od lesa, a so mu po videzu podobne. Njihova kvaliteta pa je boljša od plošč iz iverice, od njih so tudi težje. Vlaknene plošče pa ne posnemajo nujno videza lesa, saj se jih lahko z laki pobarva v najrazličnejše barve. V vsakem primeru je plošče potrebno ustrezno zaščititi.
2.1 Mediapan - cena
Cena kvadratnega metra pulta iz mediapana se, odvisno od izvedbe, giblje med 30 in 120 EUR.
3. Furnir
Stranice kopalniške opreme so lahko izdelane tudi iz furnirja. Furnir je s posebnimi metodami rezanja na tanko narezan les, katerega se nato uporabi, da se z njim oblepi npr. plošče iz iverice. Plošče oblepljene s furnirjem so po videzu skoraj identične videzu lesa, le da so od tega mnogo cenejše. Tudi furnir je pred uporabo potrebno dodatno zaščititi s posebnimi premazi.
3.1 Furnir - cena
Cena kvadratnega metra pulta iz iverke s furnirjem se, odvisno od izvedbe, giblje med 20 in 100 EUR.
4. Les za kopalnico
Za stranice kopalniških elementov se lahko uporabi tudi les, ki mora mora biti ustrezno obdelan in zaščiten. Les je material, ki je izjemno ugoden za oblikovanje pohištva, saj ga je enostavno oblikovati. Njegov videz pa vzpodbuja občutek topline, domačnosti in prijetonsti. Edina slabost lesa je, da je dražji v primerjavi s prej naštetimi materiali.
4.1 Les za kopalnico - cena
Cena kvadratnega metra lesenega (hrast) pulta se, odvisno od izvedbe, giblje med 200 in 250 EUR.
5. Kamen za kopalnico
Kamen se v kopalnici uporablja predvsem za pulte, kjer je možen stik z vodo. Kamen je namreč naravno odporen na vodo, prav tako pa je odporen na mehanske poškodbe in visoke temperature. Uporaba masivnega kamna se v kopalnici zelo priporoča, saj gre za naraven material, ki je v pravi kombinaciji z ostalimi elementi tudi zelo vizualno privlačen.
5.1 Kamen za kopalnico - cena
Negativna stran pulta iz kamna je predvsem cena, ki se giblje med 300 in 400 EUR na kvadratni meter.
6. Kerrock
Izjemno trd, odporen in trajnosten umeten material se uporablja predvsem za pulte, tako v kopalnici, kot tudi kuhinji, saj je ta odporen na vodo. Prednost kerrocka je, da se ta izjemno lahko oblikuje, tako lahko iz njega ustvarimo najrazličnejše oblike. Kerrock pa deluje tudi zelo homogeno, če iz njega izdelamo cel pohištven element, ta izgleda, kot da je narejen iz enega kosa.
6.1 Kerrock - cena
Cena kvadratnega metra Kerrock pulta se, odvisno od barve in izvedbe, giblje med 250 in 350 EUR.
O interierju moramo vedno razmišljati celostno, enako velja tudi za kopalnice. Tako moramo hkrati določiti material talnih oblog, barve sten in videz pohištva. Izdelave pohištva za kopalnico pa se lotimo takrat, ko je v kopalnici že položen finalni sloj, ponavadi keramika.
Informacije o cenah dobite v kalkulatorju cen .
Za pomoč pri gradnji se obrnite na sistem Mojmojster, pošljite nam povpraševanje ali nam zastavite vprašanje .