V nadaljevanju:
1. Bakrene cevi oz. kovinske cevi za vodovodno inštalacijo
Cevi iz pocinkanega železa, ki so jih včasih uporabljali imajo kar nekaj negativnih lastnosti. Ni jih namreč mogoče kriviti. Prav tako so kovinske cevi problematične zaradi pojava korozije, ta nastane predvsem ob sočasni uporabi več različnih kovin.
2. Plastične cevi za vodovodno inštalacijo
Kovinske cevi pogosto nadomeščajo plastične, ki imajo mnogo pozitivnih lastnosti. Plastične cevi prenašajo višje temperaturne obremenitve. Prav tako plastične cevi dosegajo daljšo življenjsko dobo, nizke stroške vzdrževanja, lažjo montažo, lahko jih tudi upogibamo, navijamo na kolute in imajo manjši upor vode. Ne nazadnje pa pri plastičnih ceveh ni možnosti korozije, odporne pa so tudi proti kislinam in lugom.
Danes vodovodno omrežje tvorijo pretežno plastične cevi. Te so po navadi iz trdega polivinilklorida, kadar po njih teče voda s temperaturo do vključno 20º C, kadar pa je voda ogreta na višje temperature, po navadi posegamo po ceveh iz kloriranega polivinilklorida.
Za vodovodne inštalacije enodružinskih objektov lahko uporabimo tudi cevi iz zamreženega polietilena, pri tem mreža preprečuje difuzijo kisika v vodo. Kadar so vodovodne inštalacije del javnega vodovodnega omrežja, so te pogosto iz polietilena. Plastične cevi pa so lahko tudi iz plasti različnih materialov, takrat imajo lahko več pozitivnih lastnosti hkrati.
3. Vodovodne cevi - izolacija
Ne glede na to iz katerega materiala so cevi narejene, morajo biti te ustrezno izolirane. Z ustrezno izolacijo lahko preprečimo segrevanje hladne vode ali ohlajanje tople.
Informacije o cenah dobite v kalkulatorju cen .
Za pomoč pri gradnji se obrnite na sistem Mojmojster, pošljite nam povpraševanje ali nam zastavite vprašanje .