V nadaljevanju:
1. Sanacija dimnika
Prenova dimnika je nujno potrebna, ko je dimnik že poškodovan in kadar so poškodbe tako velike, da motijo varnost objekta in prebivalcev. Sanacija dimnika pa je potrebna tudi, ko zamenjamo vrsto goriva, npr. ko gremo iz kurilnega olja na plin ali podobno. Pred priklučitvijo na plin, moramo od lokalnega dimnikarskega podjetja pridobiti soglasje o ustreznosti dimnika.
Kadar je dimnik povsem uničen, ga moramo delno ali v celoti zgraditi na novo. Če pa je dimnik poškodovan samo delno, lahko problem saniramo z vstavitvijo inox tuljave. Prenova dimnika z vztavitvijo nerjaveče tuljave je pogost postopek, ki se izvede tudi ko dimnik ne ustreza standardom. Po potrebi se obstoječ dimnik najprej povrta na ustrezno dimenzijo, nato pa se v dimnik vstavi cev iz nerjaveče pločevine. Vstavljena inox tuljava ima tudi to prednost, da preprečuje kondenzacijo. Tuljava ima na dnu dimnika vstavljeno posodo, kamor se steka odvečna voda.
2. Zahteve pri sanaciji ali gradnji dimnika
Ko gradimo ali prenavljamo dimnik, moramo upoštevati kar nekaj pomembnih dejstev. Vedeti moramo, da je najmanjši možnen presek inox tuljave 11 cm, najmanjši premer zidane tuljave pa je 13,5 cm. Pomembno je tudi, da mora biti najmanjša višina dimnika za naprave na trdna in tekoča gradiva vsaj 5 m, najmanjša višina dimnika, če uporabljamo plin, pa vsaj 4 m.
Informacije o cenah dobite v kalkulatorju cen .
Za pomoč pri gradnji se obrnite na sistem Mojmojster, pošljite nam povpraševanje ali nam zastavite vprašanje .