V nadaljevanju:
1. Celuloza - proces pridobivanja celuloznih vlaken
Celulozna vlakna so narejena iz recikliranega papirja s procesom razvlaknjenja na defibratorju. V procesu so vlaknom dodana tudi mineralna protipožarna in fungocidna sredstva, borova kislina in aluminijev hidroksid. Vlakna, ki nastanejo, so podobna kosmičem vate in omogočajo lažje vpihovanje.
2. Celulozna izolacija - prednosti
Toplotna prevodnost celulozne izolacije je 0,039 W/mK in je podobna, kot toplotna prevodnost običajne izolacije, mineralne volne, ki znaša 0,037 W/mK. Pri običajnih izolacijah, ki so v obliki plošč, nastane problem, ker med ploščami nastane stik, na katerem lahko nastane tudi toplotni most. Pri izolaciji iz celuloze tega problema ni. Prav tako ima celulozna izolacija večji fazni zamik, kot običajna izolacija in zato akumulira več toplote. Celulozna izolacija pomaga tudi pri uravnavanju vlage, saj sprejema in oddaja vlago. Tako je primerna za difuzijsko odprte sisteme.
Izolacija iz celuloze sicer spada v slabši požarni razred, kot običajna izolacija iz steklene volne, a je vseeno požarno varna, predvsem preprečuje razvoj požara.
Prednost celulozne izolacije pred običajno tudi v tem, da prispeva k znižanju CO2 in da se za proizvodnjo porabi precej manj energije, kot pri običajni izolaciji. Tako je celulozna izolacija tudi veliko bolj ekološka.
3. Celulozna izolacija - vgradnja
Naravna izolacija iz celuloznih vlaken se uporablja tako pri prenovah, kot tudi pri novogradnjah. Največkrat se to vpihuje med konstrukcijo npr. sten lesenih hiš, v strehe, v medetažne plošče, v talne plošče ipd.
4. Celulozna izolacija - cena
Dobava iz montaža celulozne izolacije za vpihovanje se giblje med 50 in 70 eur/m3, brez DDV.
Informacije o cenah dobite v kalkulatorju cen .
Za pomoč pri gradnji se obrnite na sistem Mojmojster, pošljite nam povpraševanje ali nam zastavite vprašanje .