V nadaljevanju:
1. Izolacija cokla
Nekateri so mnenja, da lahko cokel toplotno izoliramo z različnimi materiali, s stiroporom, stirodurjem ali s kameno/stekleno volno. V resnici je najbolj optimalno in funkcionalno, da za cokel uporabimo stirodur, ki nase ne veže vlage. Debelina izolacije na coklu je po navadi kakšen cm tanjša kot tista na fasadi, lahko pa je tudi enako debela. Pomembno je, da debelina izolacije cokla ni debelejša kot tista na fasadi.
Pri coklu je izjemno pomembna tudi mehanska zaščita pred vlago, za to uporabimo hidroizolacijo. Hidroizolacijo namestimo v predel cokla, vsaj 30 cm nad nivojem terena in jo po potrebi pritrdimo z ustreznimi vijaki.
2. Zaključni sloj cokla
Poleg tega, da cokel varuje objekt pred vdorom vlage, ima tudi estetsko vrednost. Cokel deluje kot podstavek objekta, na katerega nato postavimo hišo, zato je po navadi oblečen v težek material, npr. kamen ali pobarvan v temno barvo, saj tako deluje težji, hiša pa lahkotnejša. Najlepše je, če cokel oblečemo v kamen, lahko pa uporabimo tudi granit, ploščice ali pa debeloslojen, tankoslojen zaključni sloj. Če uporabimo debeloslojen ali tankoslojen zaključni sloj, moramo tega pobarvati v temno barvo, ne samo zaradi estetike, ampak tudi zato, ker je na temnejšem coklu umazanija od dežja zaradi odboja kapljic manj opazna.
Najcenejša izbira zaključnega sloja za cokel je tankoslojni zaključni sloj - omet.
3. Cokel - na kaj je potrebno biti pozoren
Izjemno pomembno je, da tako toplotno izolacijo kot tudi hidroizolacijo ustrezno pritrdimo oziroma sidramo na steno. Prav tako pa je pomembno, da detajl cokla izvedemo tako, da preprečimo toplotne mostove.